Magdalena Wiśniewska – mieszkanka Zielonej Góry kandydatem do Rady Powiatu

Drodzy Mieszkańcy Zielonej Góry!

Zdecydowałam się kandydować do Rady Powiatu w nadchodzących wyborach. Sprawy lokalne zawsze były dla mnie ważne. Jeśli uzyskam mandat, chcę wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i osobistą determinację na rzecz naszych społeczności. Jestem doktorem nauk ekonomicznych. Pracuję naukowo w Uniwersytecie Łódzkim, w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem. W swojej 20-letniej pracy naukowej zajmuję się właśnie samorządem terytorialnym, rozwojem lokalnym i regionalnym. Szczególnie interesuję się współpracą różnych organizacji na rzecz rozwoju.

Kilka lat temu, wraz z kilkoma mieszkańcami naszej wsi, byłam inicjatorką, a potem uczestniczką procesu przejścia Zielonej Góry do Andrespola. Zawsze czułam się częścią społeczności gminy Andrespol. Zielona Góra, w której mieszkam wraz z mężem i córką to moja rodzinna wieś. Stąd pochodzi moja mama. Moi dziadkowie mieszkali w gajówce pod lasem, a dziadek pracował w leśnictwie dbając o nasz piękny Las Gałkowski. Las ten ma szczególne miejsce w moim sercu i czuję się zobowiązana stać na jego straży. Podobną wartość stanowi dla naszych społeczności Las Kraszewski czy Las Wiączyński. Także im chcę poświęcić swoją uwagę.

Chcę poprawić dostęp do transportu publicznego byśmy swobodniej mogli przemieszczać się między miejscowościami i zyskali lepszy dostęp do oferty miasta Łodzi.

Jestem mamą nastolatki i wiem, że dzieci i młodzież potrzebują wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego. To także mój priorytet.

Zależy mi na poprawie bezpieczeństwa – w miejscu zamieszkania, na przejściach kolejowych, na drogach. Ostatnie doniesienia o włamaniach zburzyły także moje poczucie bezpieczeństwa.

W radzie powiatu będę starała się zadbać o rozwój ponad podziałami administracyjnymi i politycznymi. Chcę wspierać polskie rodziny, biznesy, naszą przestrzeń i środowisko naturalne.

Kandyduję w okręgu nr 3 – głosować mogą na mnie mieszkańcy gmin Andrespol i Nowosolna. Zobowiązuję się pracować dla Państwa. Proszę o Państwa głosy.

Zapraszam na mój publiczny profil.

1 thoughts on “Magdalena Wiśniewska – mieszkanka Zielonej Góry kandydatem do Rady Powiatu

  1. Gratulacje dla Pani Magdaleny Radnej Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Comments are closed.