Wielkie sprzątanie Gałkowskiego lasu i okolic

Zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w akcji przez organizatorów akcji – sołtysa Gałkowa.

Plakat akcji Wielkie sprzątanie Gałkowskiego lasu

W akcji porządkowania Gałkowskiego lasu można uczestniczyć na dwa sposoby.

Bezpośrednio przybywając na miejsce zbiórki sobota 23 marca 2024 o godzinie 10:00 w Gałkowie Małym plac przed Cmentarzem Wojennym ul. Wojska Polskiego.

oraz

Porządkując las od strony Zielonej Góry. Tu nie jesteśmy zobligowani terminem. Mamy na to cały najbliższy weekend. Jak ustaliłem z Gminą Andrespol śmieci zebrane z zawiązanych czarnych workach (śmieci niesegregowane) zostaną odebrane z dwóch punktów w Zielonej Górze w poniedziałek 25 marca.

Zachęcam wszystkich mieszkańców Zielonej Góry do udziału w akcji sprzątania Gałkowskiego lasu. W czasie najbliższego weekendu wystarczy wybrać się na spacer zabierają ze sobą worek na odpady. Wypełnione worki należy zostawić w dwóch wyznaczonych punktach lub zabrać do domu wystawiając je w czasie najbliższego terminu odbioru śmieci przy swojej posesji. Do udziału w akcji zachęcam również wszystkich przyjezdnych, którzy licznie odwiedzają Gałkowski las w czasie weekendowych spacerów oraz zbieraczy grzybów.

Śmieci w lesie nie tylko szpecą krajobraz, ale stanowią też zagrożenie dla zwierząt, roślin i gleby, mogą też przyczynić się do wybuchu pożaru.

Zachęcam również wszystkich do małych akcji sprzątania świata przez cały rok. Wystarczy na spacer do lasu zabrać ze sobą woreczek na odpady i wynieść z lasu to, co nie powinno się w nim nigdy znaleźć. Niech będzie to chociaż jedna butelka w czasie jednego spaceru a z pewnością będzie czyściej, bezpieczniej i piękniej.

Lokalizacja punktów odbioru śmieci, gdzie należy zostawić zapełnione worki.

Punk przy starej leśniczówce oraz polana przy drodze napoleońskiej

Czerwone punkty wskazują lokalizację punktów zbiórki zebranych w czasie akcji śmieci

Z góry dziękuję za aktywną postawę.