Remont Ulicy Rokicińskiej

Od 14 lipca 2018 roku rozpocznie się remont ul. Rokicińskiej. Utrudnienia potrwają do sierpnia 2019.   

Pierwszy etap, który zacznie się 14  lipca i potrwa do końca tego roku, w przyszłym – od ul. Gajcego do granic miasta. To plany ZIM. Należy się jednak spodziewać, że z różnych przyczyn te terminy mogą się przesunąć.

Dla mieszkańców gminy Zielonej Góry proponowany objazd przebiega przez Brójce do węzła Łódź Górna w Woli Rakowej i autostradą do węzła Łódź Wschód, powrót na trasę W-Z. 

Jako alternatywę dla ruchu ul Rokicińską do czasu zamknięcia ruchu zostanie utwardzona ul. Taborowa na odcinku między Gajcego a Malowniczą. Jest to jednak trasa wyznaczona dla mieszkańców Andrzejowa. 

Pierwszy etap prac wiąże się również ze zmianami w komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 90, 201 i 202 pojadą ul. Gajcego, Zakładową i Hetmańską. Autobusy 82 i 91 nie zmienią trasy. Zarząd Dróg i Transportu stara się jednak, aby mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli skorzystać z dodatkowych połączeń kolejowych. W tym celu prowadzone są rozmowy z przewoźnikami, m.in. Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Z praktyki dojazd z wykorzystaniem kolei aglomeracyjnej jest w wielu wypadkach szybszym sposobem na dotarcie do wybranych części Łodzi. Czas dojazdu z Justynowa na Łódź Widzew to 8 minut.