Wiosenne obserwacje ptaków.

Wczesna wiosna po czasu pojawienia się liści na drzewach to najlepszy czas na obserwację ptaków. Zachęcam do obserwacji i identyfikacji w ogrodach i w czasie leśnych spacerów ptaków jakie możemy spotkać w naszej okolicy.

Zachęcam do wsłuchiwania się w odgłosy i próbę identyfikacji. Czas wyjąć lornetki, obiektywy, mikrofony.

Podstawiam kilka ptaków które zaobserwowałem jako zachętę do dalszych poszukiwań. Klikając zdjęcie zostaniemy przekierowani na ciekawy film na temat danego ptaka. Zdjęcia i filmy z internetu niestety z internetu, ale obiecuję że będą również moje.

Proszę o zgłoszenia swoich obserwacji w komentarzach. Przesyłanie zdjęć lub informacji o zaobserwowaniu danego rodzaju ptaka.

Świstunkę leśną.

Paszkot

Ilustracja

Kos

Kapturka

Zięba zwyczajna

Siniak

Bogatka zwyczajna

1 thoughts on “Wiosenne obserwacje ptaków.

  1. Bardzo pięknie że mógł pan zrobić te zdjęcia. Bliżej miejsca w którym mieszkam wycięto trzy duże skupiska drzew (w tym dwa rosnące od kilku dziesięcioleci małe, ale jednak lasy) zniszczono trzy systemy ekologiczne i obawiam się że już nie zobaczę gili, wilg, dudków i wielu innych. A z pewnością nie będzie już żab, padalców, zaskrońców, jeży które zostały zamordowane ciężkim sprzętem budowlanym. Nie wspominając o wielu zwierzętach których nie zauważamy, bo nie są tak wdzięcznym tematem do zdjęć, ale wpływają na całokształt środowiska. Może warto to sobie uświadomić i zacząć przykładać większy nacisk na ochronę środowiska w którym żyjemy. Może moglibyśmy spotkać się jako mieszkańcy tej coraz bardzie zagrożonej dewastacją okolicy, by porozmawiać o tym co możemy zrobić by temu skutecznie zapobiec?

Comments are closed.