Zbieramy informacje na temat historii wsi Zielona Góra.

Szukam informacji do uzupełnienia i usystematyzowania informacji o dziejach wsi Zielona Góra, które publikuje na stronie sołeckiej.

Udało się zebrać na podstawie opracowań historycznych sporo informacji związanych z okolicznościami i datą utworzenia osady ZIELONA GÓRA – GRÜNBERG. Opracowania powstałe na podstawie badań dokumentów historycznych umożliwiają wyszukanie i usystematyzowanie pewnych danych dotyczących naszej wsi i zbudować pewien obraz rozwoju wsi od jej założenia do 1945 roku. Nie znaczy to, że mamy pełną wiedzę dużo jeszcze jest do odkrycia.

Zupełnie brakuje danych z okresu 1945 do końca XX wieku. Ten okres jest znany osobą, które mieszkały w tym okresie i mogą je przekazać, aby wiedza o nich nie poszła w zapomnienie.

Będę wdzięczny za spotkanie, możliwość skopiowania zdjęć, dokumentów, listów, wspomnień pokazujących obraz wsi i mieszkańców oraz przeobrażeń jakie nastąpiły w tym czasie.

Nowych mieszkańców zachęcam do poszukiwań w książkach, opracowaniach historycznych, archiwach, kościołach, bibliotekach, archiwalnych rocznikach prasy, mediach społecznościowych, faktów które wzbogacą naszą wiedzę.

Zbierzmy razem wiedzę na temat miejsca w którym obecnie mieszkamy.