Twój PIT dla Gminy Andrespol

Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania podatników, a dokładnie – według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia. Meldunek nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. A to oznacza, że osoba zameldowana w Łodzi, ale od połowy ubiegłego roku faktycznie zamieszkująca w Zielonej Górze, powinna rozliczyć się z fiskusem wskazując jako miejsce zamieszkania Gminę Andrespol. Przepisy jedno, a praktyka drugie – wiele osób z różnych powodów składa PIT w miejscu zameldowania, a nie tam, gdzie rzeczywiście mieszka.

Wskaż w swoim rocznym zeznaniu podatkowym faktyczne miejsce zamieszania. 38% Twojego podatku zostanie w gminie. Wpływy podatkowe z podatku PIT to istotny udział w budżecie gminy. To z tych pieniędzy gmina finansuje między innymi szkoły i przedszkola oraz inwestycje w kanalizację, wodociągi, drogi i chodniki. 

Pamiętaj to niewielki wysiłek a duże korzyści dla gminy w której mieszkasz. Powiadom osoby lub instytucje które będą wypełniać Twój roczny PIT i wskaż miejsce zamieszkania w Zielonej Górze Gmina Andrespol.

Wieś Zielona Góra dynamicznie się rozwija przybywa nam mieszkańców. W ostatnim roku wiele domów zostało wykończonych i zasiedlonych. Nasza siła sprawcza jest coraz większa. Mając na względzie oczekiwania odnośnie rozwoju gminy i sołectwa, naszym obowiązkiem jako mieszkańców jest wsparcie odpisem podatkowym finansów Gminy Andrespol. Zrób to teraz wyślij informację do instytucji która przygotowuje Twój roczny PIT i dopilnuj aby wskazano w nim Twoje właściwe miejsce zamieszkania.