Przebudowa ul. Głównej – wynik z otwarcia ofert przetargowych.

W dni 16 października 2020 roku o godzinie 10:30 odbyło się otwarcie ofert na ogłoszony przez Urząd Gminy Andrespol przetarg na przebudowę drogi w Zielonej Górze.

Gmina na wykonanie zadania przebudowy drogi przeznaczyła budżet w wysokości 1 milion 750 tyś PLN. Do przetargu zgłosiło się 7 oferentów. Wszystkie oferty zmieściły się w budżecie. Firmy zadeklarowały wykonanie prac w 40 dni od podpisania umowy z zachowaniem 5 letniej gwarancji.

Do końca roku powinniśmy więc korzystać z wyremontowanej ul. Głównej. W wyniku przebudowy ulica będzie posiadać jezdnię szerokość 4,5m i umocnione pobocza. Ta szerokość zapewni możliwość wymijania się pojazdów bez konieczności korzystania z pobocza.

Remont ul Okrężnej, która wymaga również remontu, będzie wykonywany sukcesywnie z postępem prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej. W planach Gminy jest ogłoszenie jeszcze w tym roku przetargu na projekt pierwszego zakresu sieci.

1 thoughts on “Przebudowa ul. Głównej – wynik z otwarcia ofert przetargowych.

 1. Witam,
  Remont rusza pewnie na dniach a czy ktoś z mieszkańców Zielonej widział np zakres prac które mają być wykonane na remontowanym odcinku?
  Czy jest/był wgląd w plany remontu?
  Kto będzie musiał przesunąć ogrodzenie swojej posesji, komu pod domem wypadnie próg zwalniający?
  Jakieś uwagi mieszkańców dotyczące np instalacji luster przy nowopowstałych drogach łączących się z ul. Główną?
  Sprawa instalacji lampy na słupie to podobno też sprawa Zarządu Dróg.
  Proszę o info jeżeli ktoś coś wie na ten temat.
  Paweł – Zielona G.

Comments are closed.