Rozbudowa sieci gazowej w Zielonej Górze w czerwcu 2020.

Z uzyskanych informacji wynika, że PGNiG planuje rozpocząć rozbudowę sieci gazowej we wsi Zielona Góra na ul. Głównej na odcinku między ul. Malowniczą a Leśną w połowie 2020. To bardzo wyczekiwana informacja dla mieszkańców tej części sołectwa.

Gratulacja dla inicjatorów zintegrowanej inicjatywy składania wniosków dzięki czemu rozbudowa sieci gazowej stała się opłacalną inwestycją dla dostawcy gazu. Dodatkowe podziękowania dla Wójta Andrespola za czynne wparcie tej inicjatywy.

Ta informacja jest również apelem do wszystkich właścicieli nieruchomości leżących przy planowanej rozbudowie którzy nie mają na ten moment umowy wykonania przyłącza a planujących przyłączenie do sieci gazowej o bezzwłoczne rozpoczęcie starań o wykonanie przyłącza i dołączenie się do obecnej rozbudowy. Z doświadczenia innych wynika, że starania o wykonanie przyłącza w późniejszym czasie nie jest łatwe a czas oczekiwania jest znaczny.

Dla obecnych mieszkańców jest to idealna okazja na zastosowaniu w swoich domach ekonomicznego i ekologicznego paliwa gazowego. Przy planowaniu wymiany obecnych kotłów proszę o sprawdzenie możliwości uzyskania dofinansowania takiej inwestycji. Właśnie kończy się nam obecny sezon grzewczy więc jest wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie i wykonanie niezbędnych prac.