Wyniki Ankiety w sprawie BUSa przeprowadzonej w od 31 lipca do 4 sierpnia 2019

Wnioski i uwagi napisane przez ankietowanych

Bardzo by to ułatwiło życie

Uruchomienie lokalnego busa to rozwiązanie, na które wszyscy mieszkańcy czekają od lat. Mieszkamy tak blisko Andrespola (skomunikowanego na różne sposoby z Łodzią), a jednocześnie tak daleko, ponieważ nie mamy żadnego połączenia komunikacyjnego. Z tego względu czujemy się poszkodowani i zapomnieni. W naszej rodzinie (dwie osoby dorosłe i dziecko) musimy mieć dwa samochody, w przeciwnym razie bylibyśmy więźniami własnej miejscowości. Dziecko jest jeszcze małe, ale jak tylko dorośnie musi natychmiast zrobić prawo jazdy, a my kupić mu auto. Faktem jest, że po tylu latach bez komunikacji miejskiej nauczyliśmy się już, a w zasadzie byliśmy zmuszeni nauczyć się funkcjonować nieco inaczej. W naszym przypadku wszędzie poruszamy się autem, inni mieszkańcy również rowerami, więc prawdopodobnie początkowo zainteresowanych korzystaniem z busa może być niewielu, ale z czasem częściowo przestawimy się na zbiorową komunikację, co będzie również bardziej przyjazne środowisku.

Z góry chcę podziękować za realizacją pomysłu. Uruchomienie połączenia jest najbardziej potrzebną i piorytetową sprawą dla mieszkańców Zielonej Góry. Połączenia busem w godzinach szczytu dojazdu i powrotu do pracy i szkoły rozwiązałoby wiele problemów. Bardzo prosimy o wprowadzenie w życie takiego pomysłu. Dziękuję.

Prawie codziennie jeżdżę by podwieźć kogoś z sąsiadów do świateł w Justynowie. Bus byłby super.

Mimo, że na co dzień poruszam się prywatnym środkiem transportu, to jestem bardzo zainteresowany busem, ze względu na dzieci dojeżdzające do szkoły. Gdyby powstało takie połączenie, na pewno sam również korzystał bym z niego często.

Bus jest bardzo potrzebny.

W 1.punkcie nie ma mozliwosci wyboru większej ilosci wyboru. Korzystam i z busa i pociagu. Zazwyczaj docieram tam pieszo. Świetny pomysł!

Największy problem mają dzieci z powrotem ze szkoły, które chodzą do szkół w Łodzi. Czasem muszą wracać pociągiem i od stacji również przejść spory odcinek drogi

Uruchomienie komunikacji do stacji PKP iAndrespola byłoby bardzo mile widziane wiele osób idzie pieszo aby dostać się do przystanku autobusowego lub kolejowego są to ludzie starsi ale i młodzież zmierzająca do szkół.

Bardzo dobry pomysł

super jak by się udało

bardzo pomocne

Warto rozważyć porozumienie z gminą Brójce i pokierować bus z Kraszewa przez Bukowiec do Zielonej Góry i dalej, osoby starsze korzystają z rehabilitacji w przychodni Medinea i zmuszone są często do podróży rowerem, pieszo lub korzystania z okazjonalnej pomocy sąsiadów. Część dzieci podróżuje również z Zielonej Góry w stronę Bukowca i ul. Rokicińskiej. Taka forma połączenia na pewno znacznie ułatwiła by życie osobom nie posiadającym własnego środka transportu.

nie powinno byc busa a naprawiona droga wpierw od ul.Hulanka,dziury

paranoja

Godziny odjazdu/przyjazdu powinny uwzględniać poranne godziny szczuty oraz rozkład ŁKA

bardzo dobry pomysł

Popieram, może będę korzystał

Prosiłbym o zmianę godzin Rano 5.00 Południe 11.30

Bardzo dobry pomysł i znacznie ułatwi nam życie.

Bus bardzo ułatwiłby życie.

Dojazd do ośrodka administracji i kolei bardzo ułatwi życie wszystkim okolicznym mieszkańcom, a zwładzcza ludziom starszym, chorym i nie posiadającym prywatnego transportu.

Bardzo dobry pomysł . Jesteśmy za .

Popieram inicjatywę , wielokrotnie zabierałam osoby, które pieszo wędrowały do Andrespola. W przyszłości zapewne też będę korzystać z busa.Nawet w przypadku korzystania z transportu własnego, ale silnikowego, jest to rozwiązanie mało ekonomiczne i mało przyjazne środowisku. W przypadku dostępności busa, zakładam znaczące odstawienie samochodu, a nie wykluczam, że będzie mi on potrzebny wyjątkowo. Zakładam, że wielu użytkowników pojazdów silnikowych, prezentuje tu podobną optykę. W obecnej sytuacji, z uwagi na znaczne odległości od stacji PKP i transportu zbiorowego, którego linie prowadzą ulicami Łódzką i Rokicińską, w zasadzie nie ma zbyt dużego wyboru. Liczę, że skomunikowanie Zielonej Góry z „resztą świata” będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, w tym dla środowiska.

Akceptujemy uruchomienie lokalnego busa

brak mozliwosci wyboru godzin na dojazd do parcy na zmiany na 6 rano i powrot po 23.

Na terenie gminy nie ma szkoły podstawowej artystycznej, na rodzicach spoczywa obowiązek dowiezienia dziecka do Łodzi, komunikacja miejska ułatwiłaby sprawę w przyszłości, kiedy dziecko będzie na tyle dojrzałe , by mogło przemieszczać się samodzielnie.

Myślę, że to b.db inicjatywa

myśle że dobrze byłoby gdyby bus jeździł cyklicznie

Cieszę się, że sołectwo Zielona Góra zamierza uruchuchomić

Bus do Andrespola .Jest to okres urlopowy więc, wiele osób najprawdopodobniej nie odpowie na ankietę .Wiele osob z Zielonej Góry chodzi na piechotę do Andrespola ul.Hulanka.A zimą makabra !!!! Osoby przyjezdne ,też by miały lżej odwiedzając Zielonogórzan .Pozdrawiam.