Wycinka gałęzi wrastających w linię NN na ul. Głównej

Od dziś przez najbliższe dni na zlecenie zakładu energetycznego prowadzone będą prace polegające na wycinaniu lub przycinaniu drzew i krzewów w śladzie linii NN przy ul. Głównej w Zielonej Górze. Proszę wszystkich właścicieli o udostępnianie swoich posesji w celu przeprowadzenia niezbędnych prac.

Sprawne i kompleksowe przeprowadzenie tych prac leży w naszym interesie jako mieszkańców i odbiorców energii elektrycznej. Wrastające gałęzie w nieizolowaną linię energetyczną mogą spowodować pożar, doprowadzić do zerwania linii energetycznej powodując awarię i niebezpieczeństwo porażenia prądem, natomiast na co dzień powodują upływność energii elektrycznej co objawia się spadkami napięć na które są bardzo czułe istniejące w naszych domach urządzenia elektryczne i elektroniczne zasilane z sieci.

Jednocześnie została zakończona wycinka drzew pod linią średniego napięcia zasilającą Zieloną Górę przez Zakład Energetyczny Łowicz. Według zapewnień właściciela firmy która prowadzi wycinkę odczujemy wyraźną poprawę jakości dostarczanego prądu po zakończeniu wszystkich prac na liniach NN i ŚN.

Ku przestrodze. W Zielonej Górze kilka lat temu doszło do pożaru lasu który dzięki przypadkowi został wykryty a zaalarmowane służby ratunkowe zdążyły ugasić pożar który nie zdążył się rozprzestrzenić na domy i las.